Chef Joost studeerde HBO facility management en had als doel leidinggevende te worden tijdens grote evenementen zoals congressen en andere zakelijke events. Maar tijdens een korte verplichte stage in de keuken kwam hij er al snel achter dat koken beter bij hem paste dan leidinggeven. Lekker roeren in potten en pannen ligt mij veel beter dan de hele dag achter de computer bestellingen doen en werkrooster in elkaar zetten. Met het diploma op zak verkende hij de keukens van vele gerenommeerde restaurants. Van bistro tot top restaurant, allemaal kwamen ze voorbij.
Zo werkte Joost meer dan 6 jaar bij hotel Tjaarda in Oranjewoud waar hij zonder dat hij het wilde toch weer de leiding over de keukenbrigade had. Maar de kennis die hij in het mooie Friesland heeft opgedaan heeft hem geen windeieren gelegd. Want nu Joost in te huren is als thuiskok en niet meer een complete brigade heeft die alles tot in de puntjes uit kan voeren is het belangrijk om te weten wat er echt in de keuken moet gebeuren om mensen een topavond te bezorgen. Maar ook om zelf de handen uit de mouwen te steken.
En die handen uit de mouwen steken doet Joost graag. Het liefst kookt hij op locatie of bij mensen thuis. Na het diner drinkt Joost graag een borrel met zijn gasten om te horen hoe de gasten de avond hebben ervaren. Mensen geven mij veelal het volledige vertrouwen en laten zich totaal verrassen met een menu wat past binnen het seizoen. Eigenlijk is niets te gek. Standaard serveer ik 4 gangen met bijpassende wijn, maar als mensen willen kunnen we er ook 7 gangen van maken
***
Als Joost niet in de keuken staat, zit hij met pen en papier aan tafel. In zijn vrije tijd werkt hij aan zijn eerste kookboek: “Het kookpunt is bereikt”. Met passie schrijft hij over smaken, technieken en geheime ingrediënten uit zijn eigen culinaire avontuur!.
Een chef aan huis inhuren, hoe werkt dat?
- Mooie gedekte tafel
- Tafellinnen en servetten
- Bloemen en kandelaars
- Servies en Bestek
- Amuse
- Brood en boter

- Extra gang
- Kaviaar
- Live cooking / masterclass
- Aperitief met amuse
- Espresso martini
- Huisgemaakte macarons
Wist u dat onze chefs gemiddeld worden beoordeeld met een 4,9?
Joost heeft de sterren van de hemel gekookt, daarnaast vonden we het heel gezellig om met Joost kennis te maken.
Ilja | 9 personen | Den Burg
Joost overtreft verwachtingen. We verrast met een heerlijk 4 gangen verrassingsmenu. Ook voor de veganist in het gezelschap waren er passende gerechtjes gemaakt.
Antje | 13 personen | Oudemirdum



